Acasa  |  Despre noi  |  Evenimente  |  Contact

(activităţi extracurriculare)

Concursul de schi fond – biatlon Cupa „Pelaghia Roşu”

Acesta se desfăşoară pe parcursul a 2 zile cu participarea echipelor de schi fond–biatlon a şcolilor: Râşca, Sâncrai, Mărişel, Huedin, Măguri–Răcătău. Probele concursului sunt: schi fond individulal, biatlon şi  ştafetă biatlon.
Ca şi premii se ofera medalii şi cupe.

Zilele şcolii

De ziua eroilor la „Înălţarea domnului” -sărbătoare religioasă, elevii şcolii împreună cu cadrele didactice pregătesc şi prezintă un program artisctic, au loc depuneri de coroane la mormântul eroinei satului.

Activităţi ecologice

Pe parcursul vacanţelor de vară, derulam servicii de voluntariat în folosul comunităţii, mai precis, marcarea traseelor turistice.

Revista şcolii „Chemarea muntelui”

Aceasta are ca scop principal închegarea colectivului de elevi,implicarea lor mai activă în viaţa şcolii şi le oferă prilejul de a–şi exprima opinia vizavi de şcoala. Revista cuprinde articole ale elevilor, poezii, interviuri cu diferite personalităţi locale, pagina muzicală, artă culinară tradiţională, pagina părinţilor şi alte articole interesante.

Acasa | Despre noi | Evenimente | Contact